Rozstępy w ciąży – jak się ich pozbyć i jak uniknąć
Strona główna » Blog » Rozstępy w ciąży – jak się ich pozbyć i jak uniknąć
Rozstępy w ciąży są problemem dotykającym większą część kobiet. Mogą być przyczyną kompleksów i utraty pewności siebie. Jeśli zmagasz się z tym problemem, warto byś poznała jedne z najlepszych sposobów na rozstępy po ciąży, które pomogą odzyskać dawny wygląd skóry.
Rozstępy w ciąży – dlaczego powstają
Rozstępy w ciąży powstają, gdy skóra na brzuchu rozciąga się, a włókna kolagenowo-elastynowe obecne w niej, zrywają się i pękają. Tworzą się nieestetyczne wgłębienia, które na początku są fioletowe i czerwone a z czasem jaśnieją, ale zawsze odznaczając się od koloru skóry. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, ale również na pośladkach i udach. Równie często można spotkać rozstępy na piersiach w ciąży.
Jak je skutecznie usunąć? Spójrzmy:
preparaty ziołowe | kosmetyki powinny mieć w składzie wyciągi z roślin, witaminy i minerały, które pomagają odbudować uszkodzone włókna kolagenowe. Są najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży i po porodzie, |
masaże | wykonuje się kolistymi ruchami, najlepiej z użyciem rękawicy frotté, szczotki do masażu lub myjki, |
terapia laserem | metoda skuteczna, ale kosztowna. Nie można stosować jej w ciąży, |
peeling | w trakcie kąpieli można stosować rękawicę do peeling wykonując okrężne ruchy w miejscach powstania rozstępów. |
WYBIERZ LANIMES
I ZWALCZ ROZSTĘPY NA CIELEKUP TERAZ
Wiele kobiet zastanawia się, jak zapobiegać rozstępom po ciąży. To trudny czas, bo nie wszystkie preparaty, będą zalecane ze względu na możliwość powikłań dla płodu. Dlatego warto zasięgnąć rady lekarza prowadzącego, co do bezpieczeństwa stosowania wybranego kosmetyku. Niemniej jednak można podpowiedzieć, że bezpiecznym wyborem będą kosmetyki o naturalnym składzie oraz bezzapachowe – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog w Clinica Cosmetologica
Rozstępy w ciąży – kiedy się pojawiają?
Rozstępy w ciąży pojawiają się wraz ze zwiększaniem się brzucha, gdy tkanki skórne rozciągają się do granic możliwości. Ich powstawanie zależy od wielu czynników. Między innymi od stanu skóry przed ciążą i indywidualnych predyspozycji.
Czasem mogą pojawiać się już na początku ciąży, najczęściej jednak można zaobserwować je, gdy brzuch zacznie znacznie wzrastać – około 4-5 miesiąca ciąży
Rozstępy w ciąży. Jak uniknąć rozstępów na brzuchu?
Rozstępy w ciąży dotykają aż 90% kobiet. W przypadku wielu kobiet powstające w czasie ciąży rozstępy pozostają na resztę życia. Dlatego tak istotne jest, by wcześnie podjąć działania przeciw rozstępom na brzuchu. Preparaty należy zacząć stosować, kiedy brzuch zaczyna widocznie się powiększać. Nie należy czekać z ich stosowaniem do czasu porodu, ponieważ im wcześniej od pojawienia się rozstępów zacznie wdrażać kurację, tym lepsze przyniesie rezultaty.
Aby zapobiec rozstępom warto stosować kilka zasad pomocnych w ich profilaktyce:
- pić dużo wody – nawodniona skóra jest elastyczniejsza i mniej narażona na pęknięcia,
- stosować preparaty o naturalnym składzie już od początku ciąży,
- stosować masaże – wykonując koliste ruchy, najlepiej kilka razy dziennie,
- dostarczać w diecie produkty bogate w witaminę E,
- uprawiać lekką gimnastykę (po konsultacji ze specjalistą) – wzmacnia ona naskórek i poprawia krążenie krwi.
Co najlepiej wybrać na rozstępy w ciąży?
Rozstępy w ciąży są problemem powodującym, że wiele kobiet chce się ich szybko pozbyć. Sięgają więc po różnego typu popularne i reklamowane preparaty. Nie każdy z nich ma tak naprawdę w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży skład. Najlepiej, gdy preparaty mają w składzie witaminy i wyciągi z roślin. Koniecznie przed zastosowaniem należy zapoznać się ze składem produktu, gdyż nie wszystkie substancje są odpowiednie dla kobiet w ciąży.
Ważne, by krem na rozstępy był również całkowicie wolny od chemicznych substancji i nie zawierał:
- parabenów,
- silikonów,
- emulgatorów,
- sztucznych barwników,
- sztucznych zapachów.
Decyzję o zastosowaniu preparatu warto skonsultować z lekarzem ginekologiem.
Przeciw rozstępom w ciąży… poznaj Lanimes
Przeciw rozstępom w ciąży można stosować kremy na rozstępy, w myśl zasady, że dużo łatwiej jest zapobiegać, niż usuwać. W tym czasie szczególną uwagę należy przyłożyć do jakości i składu produktów, które nakładamy na skórę na brzuchu. Dlatego warto wybierać kosmetyki ze składem opierającym się na wyciągach roślinnych i składnikach pochodzenia naturalnego. Takim kosmetykiem jest krem na rozstępy Lanimes. Formułę kosmetyku oparto o substancje pochodzenia roślinnego o działaniu ujędrniającym i uelastyczniającym. Działają tak proteiny jedwabiu i ekstrakt z bluszczu pospolitego.
Przede wszystkim jednak, krem Lanimes regeneruje zerwane włókna kolagenu. Wzmacniająco działają żeń-szeń właściwy, ekstrakty z bylicy boże drzewko i ruszczyka kolczastego.
Mikrokrążenie usprawnia natomiast kofeina. Krem dobrze radzi sobie stosowany profilaktycznie – zapobiega wystąpieniu rozstępów w ciąży, ale równie dobrze sprawuje się w zadaniu redukowania już istniejących linii. W ciąży sprawdzą się też bardziej kosmetyki, które nie zawierają substancji zapachowych, które w tym czasie mogą drażnić, dlatego krem na rozstępy Lanimes jest bezwonny.
A jakie efekty zauważyły osoby, które borykały się z rozstępami, po zastosowaniu tego kremu?
Przez całą ciążę starałam się stosować krem na rozstępy, jednak drogeryjny kosmetyk mocno pachniał, co mnie drażniło. Wysuszał również skórę na brzuchu, przez co była napięta. Po porodzie przerzuciłam się na naturalne kosmetyki, i sięgnęłam po krem na rozstępy Lanimes. Moja skóra go pokochała, a czerwone rozstępy zaczęły powoli znikać – pisze pani Marlena z Zielonej Góry
Stosowałam dużo różnych preparatów przeciw rozstępom w ciąży, większość z nich nie przyniosła żadnej poprawy. Zdecydowałam się wypróbować kremu Lanimes i w końcu, po dwóch miesiącach regularnego stosowania żyłam tak wyczekiwaną poprawę. Linie są mniejsze i jaśniejsza, a skóra jędrna jak nigdy dotąd – donosi pani Magdalena z Sopotu
Rozstępy w ciąży są powszechnym problemem i dotyczą wielu kobiet. Wiele kobiet zastanawia się również co na rozstępy po ciąży będzie dla nich najlepsze. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Należy pamiętać, że warto sięgać po naturalne preparaty oraz zawsze przed zastosowaniem nowej kuracji trzeba skonsultować się ze specjalistą.
WYBIERZ LANIMES
I ZWALCZ ROZSTĘPY NA CIELEKUP TERAZ
FAQ
1. Pojawiły się u mnie rozstępy na brzuchu w ciąży, czy wszystkie preparaty w jej trakcie są dla mnie bezpieczne?
Rozstępy na brzuchu w ciąży są problemem wielu kobiet. W związku z tym wiele kobiet zastanawia się również jak zapobiec rozstępom w ciąży. Należy pamiętać, że nie każdy preparat jest odpowiedni zarówno w trakcie ciąży jak i po, w okresie połogu i karmienia piersią.. Należy unikać wszelkich sztucznych barwników, zapachów i chemicznych dodatków. Oznacza to, że najlepiej wybrać naturalne kosmetyki, jak np. krem na rozstępy Lanimes. Niemniej jednak, przed jego zastosowaniem swoją decyzję również warto skonsultować z lekarzem.
2. Moim problemem są rozstępy na piersiach w ciąży. Czy po porodzie mogę stosować na nie preparaty przeciw rozstępom?
Rozstępy po ciąży mogą pojawić się również na piersiach. Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie preparaty są przeznaczone do stosowania na delikatnej skórze piersi. Należy poczekać również ze stosowaniem odpowiednich preparatów do zakończenia karmienia piersią. Ważne, by do tak delikatnej tkanki skórnej stosować delikatne preparaty, najlepsze w tym przypadku są preparaty o naturalnym składzie.
3. Już w trakcie ciąży pojawiły się u mnie rozstępy na brzuchu. Czy są składniki w kosmetykach, których powinnam używać?
Rozstępy na brzuchu wymagają pielęgnacji i profilaktyki już od początku ciąży. Nie wszystkie składniki w kosmetykach są jednak bezpieczne. Warto pamiętać, że najbezpieczniejszym wyborem są zawsze preparaty o naturalnym, ziołowym składzie.
Bibliografia
1. Musto T.A.: Scars and keloids. BMJ 2004Al-Khenaizan S.: Facial cutaneous ulcers following mesotherapy. Dermatol Surg 2008
2. Engineer L., Bhol K., Ahmed R.: Pemphigoid gestationis: a review. Am J Obstet Gynecol 2000
3. Lorkowska-Precht M.: Leczenie rozstępów – mezoterapia i metody kojarzone. Dermatol Estet 2007
4. Szymańska J.A., Czerski J.: Wybrane metale i ich związki stosowane w formach farmaceutycznych i kosmetycznych – mangan i kobalt. Pol J Cosmetol 2001
5. Nunberg-Sawicka M.: Mezoterapia: wskazania, zabiegi, substancje. Med Estet Anti-Aging 2008
Komentarze
Dorotka - 2024-09-11 14:14:32
Mnie to chyba dopiero czeka.... 9 tydzień ❤️👶
Oliwia - 2024-07-23 18:37:11
Mi się udało pozbyć praktycznie w całości te szlaczki. Rozstępy po ciąży peelingowałam, masowałam, smarowałam serum i też zaczęłam więcej ćwiczyć. Jest kilka blizn ale to jest nic przy tym co było.
anka - 2024-07-06 10:10:33
rozstępy w ciąży to raczej norma... chyba nie spotkałam ani jednej osoby która nie miała z tym problemów, klasyka.