Kosmetyki na rozstępy- które wybrać?
Strona główna » Blog » Kosmetyki na rozstępy- które wybrać?
Kosmetyki na rozstępy to zwykle pierwszy pomysł w walce z rozstępami. Odpowiednio wcześnie zastosowane skutecznie zredukują ilość i zmniejszą widoczność rozstępów. W wielu przypadkach całkowicie je usuną. Działają też profilaktyczne, ich aplikowanie zapobiega rozstępom. Jakie kosmetyki stosować, by pozbyć się rozstępów? Jak i kiedy je aplikować?
Jak i kiedy stosować kosmetyki na rozstępy?
Aby pozbyć się rozstępów, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, dobry kosmetyk na rozstępy powinien zawierać jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Po drugie należy go stosować systematycznie, aż do zauważenia pierwszych efektów. Specjaliści wskazują, że krem na rozstępy należy aplikować na oczyszczoną skórę. Najlepiej po gorącej, rozpulchniającej skórę kąpieli i wykonanym peelingu, który pobudza krążenie, bo wtedy składniki aktywne lepiej się wchłaniają.
Jak stosować kosmetyki na rozstępy? | |
---|---|
Kiedy stosować? | kiedy rozstępy są czerwone, |
Jak nakładać? | okrężnymi ruchami, aż do wchłonięcia, |
Ile nakładać? | bezpośrednio na skórę, cienką warstwę, |
Jak długo stosować? | aż do pierwszych efektów lub profilaktycznie. |
Kosmetyki na rozstępy – jakie wybrać?
Kosmetyki na rozstępy mają bardzo różną konsystencję
Dostępne są zarówno kremy, balsamy, olejki i sera. Ich dobór zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Ważniejszy od konsystencji jest jednak skład – kluczowy dla ich skuteczności. I to przede wszystkim ilością oraz mnogością substancji aktywnych w kremie, powinniśmy się kierować wybierając dobry krem na rozstępy.
Rozstępy to trudna do usunięcia przypadłość skóry. Do walki z rozstępami przydadzą się więc kosmetyki do zadań specjalnych. Sprawdzają się tu zwłaszcza dermokosmetyki, bo mają bogatsze składy od kosmetyków dostępnych w drogeriach i nie zawierają substancji, które mogą pogorszyć stan skóry – mówi Amanda Zielińska, kosmetolog w Clinica Cosmetologica
LANIMES
ODŻYWCZY KOSMETYK NA ROZSTĘPYKUP TERAZ
Kosmetyki na rozstępy – naturalne składniki aktywne
Skuteczne kosmetyki na rozstępy powinny zawierać dużo naturalnych składników aktywnych, w tym takie jak:
- kofeina. Przyspiesza usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu komórki skóry otrzymują więcej składników odżywczych i tlenu. Wykazuje działanie ujędrniające i drenujące,
- ekstrakt z kociego pazura. Pobudza mikrokrążenie. Ma działanie antyoksydacyjne, czyli zwalcza wolne rodniki,
- ekstrakt z bluszczu pospolitego. Posiada działanie ujędrniające. Pobudza rozkład lipidów. Przyspiesza usuwanie z komórek zbędnych produktów przemiany materii, czyli toksyn. Powoduje, że pozostałe składniki aktywne są lepiej wchłaniane,
- ekstrakt z żeń-szenia właściwego. Zwiększa ukrwienie skóry, posiada działanie wzmacniające. Przywraca skórze równowagę. Ma silne działanie pobudzające. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, czyli skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
- dipalmitynian hydroksyproliny. Posiada działanie ujędrniające i nawilżające.
Przewaga kosmetyków naturalnych nad kosmetykami z chemicznymi dodatkami jest oczywista. Te pierwsze nie podrażniają i nie uczulają skóry. Realnie pielęgnują cerę, podczas gdy te drugie często tylko maskują problemy.
Stosując kosmetyki z naturalnymi składnikami mamy gwarancję, że na prawdę wspieramy skórę w procesach odnowy
Lanimes – dobry krem na rozstępy
Zadaniem dobrego kremu na rozstępy jest pobudzenie kolagenu i elastyny do odnowy. To zerwane włókna kolagenu dają efekt rozstępów na skórze. Warto też wiedzieć, że białko kolagenowe to duża cząsteczka, która nie przenika przez naskórek. Nawet, jeśli kolagen jest składnikiem kremu, to działa on tylko powierzchniowo. Lepiej zatem wybierać substancje, które wzmogą regenerację kolagenu.
W kremie Lanimes działanie takie wykazują proteiny jedwabiu, ekstrakt z bluszczu pospolitego oraz dipalmitynian hydroksyproliny – składnik pochodzenia naturalnego, który ujędrnia skórę.
Oprócz tego ważne jest by dobry kosmetyk na rozstępy zawierał substancje nawilżające. Nawodniona skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia. W kremie Lanimes rolę taką pełni ekstrakt ze świecznicy groniastej oraz wspominany już, dypalmitynian hydroksyproliny.
Niebagatelne znaczenie w zwalczaniu i zapobieganiu rozstępom mają także składniki poprawiające mikrokrążenie oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Szybciej krążąca krew lepiej dotlenia komórki i usuwa toksyny.
W Lanimes odpowiadają za to kofeina, ekstrakty z kociego pazura i ruszczyka kolczastego. Składniki kremu Lanimes dopełniają się w działaniu, dzięki czemu sprawdzi się jako dobry kosmetyk w profilaktyce, jak i usuwaniu rozstępów.
Naturalne kosmetyki na rozstępy, a inne metody
Naturalne kosmetyki na rozstępy są bardzo skuteczne, ale dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się ich stosowanie wraz z innymi metodami. Co jeszcze możemy robić aby zlikwidować rozstępy? Wysoką skuteczność ma aktywność fizyczna, ponieważ silnie stymuluje mikrokrążenie, przez co skóra staje się napięta. Równie ważna jest zdrowa dieta, dostarczająca niezbędnych składników odżywczych, minerałów i witamin. Ostatnim elementem, w przypadku utrwalonych rozstępów, są natomiast zabiegi kosmetologiczne.
Połączenie kremu Lanimes i zdrowej diety, to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Nie pamiętam, kiedy miałam tak jędrną i napiętą skórę. Dietę stosuję od dawna, ale ta typowo na rozstępy, z dużą dawką antyoksydantów z warzyw, dała naprawdę rewelacyjne rezultaty. Krem z kolei ładnie napiął skórę. Czuję też, że jest mocniejsza i dzięki Bogu nie pojawiają się nowe pęknięcia – mówi pani Laura z Torunia
Kiedy zauważyłam skórze mojej nastolatki czerwone rozstępy, natychmiast kupiłam jej krem na rozstępy Lanimes. Bo wyczytałam w gazecie, że to najlepszy moment, by się ich pozbyć. I rzeczywiście, większość zniknęła, a te które zostały są ledwo widoczne. Córka jest wdzięczna za szybką interwencję – mówi pani Jagoda z Sanoka
Rodzaj kosmetyków należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Aby przyniosły oczekiwany skutek, należy używać ich regularnie.
Kosmetyki na rozstępy to zwykle jedna z pierwszych metod stosowanych w walce z nimi. Ze względu na łatwy dostęp i niski koszt zdecydowanie warto ją wdrożyć. Pozytywne efekty z pewnością nas zaskoczą – skóra wygładzi się, ujędrni, napnie. Co ważniejsze jednak, skóra wzmocni się od wewnątrz. Szpecące linie nie będą już tak bardzo rzucały się w oczy i ogólnie lepsza kondycja skóry sprawi, że nowe rozstępy już nie powstaną.
LANIMES
ODŻYWCZY KOSMETYK NA ROZSTĘPYKUP TERAZ
FAQ
1. Czym różnią się takie kosmetyki na rozstępy, jak żel i krem?
Konsystencją. Żel ma zwykle bardziej płynną konsystencję i półprzezroczysty, krystaliczny kolor, może również zawierać dodatkowo składniki chłodzące. Krem natomiast jest gęstszy i często biały. Jednak zamiast skupiać się na konsystencji, lepiej skupić się na składzie produktu, bo to on jest tu kluczowy. Najlepiej wybierać produkty bazujące na naturalnych składnikach aktywnych, jak np. Lanimes.
2. Jak nakładać kosmetyki na rozstępy?
Kosmetyki na rozstępy należy aplikować na skórę, gdzie pojawiły się zmiany. Nakładamy cienką warstwę preparatu i wmasowujemy ją okrężnymi ruchami do momentu wchłonięcia. Czynność należy powtarzać codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Aby preparat lepiej się wchłaniał, warto wykonać wcześniej peeling.
3. Czy kosmetyki na rozstępy działają na utrwalone zmiany?
Kosmetyki na rozstępy usuwają lub zmniejszają widoczność zmian tylko w pierwszej fazie ich rozwoju, czyli wtedy gdy rozstępy są jeszcze czerwone. Natomiast warto ich używać również później, ponieważ nawilżają skórę. Po zabiegach medycyny estetycznej pozwalają dłużej utrzymać efekt.
Bibliografia
1. Błaszczyk-Kostanecka M.: Zmiany skórne w ciąży. [w:] Dermatologia w praktyce. M. Błaszczyk-Kostanecka, H. Wolska (red.). PZWL, Warszawa 2005
2. Pierard G.: Hormonalna terapia zastępcza w leczeniu zmian skórnych pojawiających się jako następstwo procesów starzenia w okresie klimakterium. Aesthetica 2005
3. Vaughan Jones S.A., Black M.M.: Pregnancy dermatoses. J Am Acad Derm 1999
4. Zegarska B., Woźniak M.: Wpływ estrogenów na zmiany zachodzące w skórze. Prz Menopauz 2007
5. Doutre M.S., Beylot C.: Side effects of mesotherapy. Terapie 1997