Olejek na rozstępy – jaki wybrać?
Strona główna » Blog » Olejek na rozstępy – jaki wybrać?
Olejek na rozstępy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo może on okazać się naprawdę bardzo skuteczny w walce z tym uporczywym defektem kosmetycznym. Zaletą używania olejków jest również bezpieczeństwo – jeśli wybierzemy te naturalne. Którym olejkom można zaufać i jak często należy je stosować, aby przyniosły pożądany skutek?
Olejek na rozstępy, które warto stosować
Istnieje co najmniej kilka skutecznych olejków na rozstępy.
W poniższej tabelce wskazano oraz scharakteryzowano te najbardziej godne polecenia:
Olej kokosowy, | Olej kokosowy na rozstępy posiada świetne działanie odżywcze i regenerujące. Pomaga spłycić świeże rozstępy. Może być stosowany również profilaktycznie – ze względu na to, że uelastycznia i nawilża skórę, |
Olej arganowy, | To olej, który ma zdolność do pobudzania syntezy kolagenu w skórze, pomaga więc naprawić uszkodzone włókna kolagenowe. Działa nawilżająco, ochronnie, uelastyczniająco. Efektem jego stosowania jest jędrniejsza, gładsza skóra, |
Olej jojoba, | Ten olejek na rozstępy działa ochronnie na włókna kolagenowe i elastynowe skóry, stymuluje ich regenerację. Nadaje skórze elastyczność i nie dopuszcza do jej przesuszenia, |
Olej ze słodkich migdałów, | Poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu dociera do niej więcej składników odżywczych. Jest źródłem witamin A, D oraz E, ważnych dla procesów naprawczych zachodzących w skórze. Olej ten nie tylko nawilży skórę, ale również silnie ją odżywi i zregeneruje, |
Olej grejpfrutowy. | Działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, usprawnia gojenie się uszkodzonej skóry. Poprawia mikrokrążenie skórne. Działa regenerująco oraz silnie odżywczo. |
LANIMES
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE KUP TERAZ
Każdy wyżej wymieniony olejek na rozstępy spłyca tygrysie paski, jak i zapobiega ich powstawaniu.
Stosując kilka olejków razem, w formie mieszanki, możemy liczyć na ich synergistyczne działanie. Musimy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach olejki już nie pomogą.
Sprawdź jak postępować z rozstępami w ciąży
Olejki mogą zredukować tylko świeże rozstępy, czyli te, które mają czerwonawe zabarwienie. Im wcześniej więc podejmiemy kurację, tym znacznie większa szansa dla nas na końcowy sukces. Istnieje bowiem stadium graniczne, po którym olejki na rozstępy są już bezskuteczne, a są nim blizny – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica
W przypadku utrwalonych rozstępów, lepszym rozwiązaniem będą zabiegi specjalistyczne.
Olejek na rozstępy – czy można go używać w ciąży?
Niejedna kobieta w ciąży zastanawia się nad tym, czy może w tym wyjątkowym stanie stosować jakiś olejek na rozstępy. Większość wyżej wymienionych olejów może być bez obaw stosowana przez przyszłe matki. Ostrożność należy zachować jedynie w przypadku olejku grejpfrutowego. Dla pewności, warto skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek specyfiku, zwłaszcza, jeśli chodzi o gotowe mieszanki olejków.
Nawet jeśli dany produkt jest zachwalany kobietom w ciąży, nie jest wykluczone, że może zawierać niebezpieczne substancje chemiczne, np. BHT, BHA, parabeny, PEG-i i PPG-i.
Olejek na rozstępy w ciąży najlepiej zacząć stosować zanim jeszcze rozstępy się pojawią. Konieczna jest systematyczność, aby regularnie dostarczać skórze substancji, które ochronią włókna kolagenowe przed zerwaniem. Dlatego po olejek należy sięgać codziennie.
Olejek na rozstępy czy krem – co będzie lepsze?
Chociaż niewątpliwie olejek na rozstępy daje efekty w profilaktyce rozstępów, samodzielnie może nie dać sobie rady z ich usuwaniem. Dobrym rozwiązaniem jest więc stosowanie olejku na zmianę z kremem na rozstępy. Kremy na rozstępy mają bardziej skoncentrowane, treściwe składy niż olejki, ich działanie będzie więc bardziej kompleksowe i skuteczniejsze.
Olejki ze względu na ich tłustą konsystencję wolę stosować na noc i gdy mam więcej czasu na masaż. Na co dzień używam zaś kremu Lanimes. Nie obciąża skóry, dobrze się wchłania i mogę szybko zarzucić coś na siebie. Efekt jest taki, że moja skóra ładnie się wygładziła – pisze pani Roksana z Wrocławia
Zamiast olejku na rozstępy – krem Lanimes
Jeśli oleiste formuły niekoniecznie Ci odpowiadają lub chcesz uzyskać pewne efekty, koniecznie wypróbuj serum Lanimes. Jego atutem jest wysoka zawartość składników aktywnych pochodzenia naturalnego.
I to naprawdę wielu, gdyż przeglądając skład kremu, w oczy rzuca się bogactwo m.in. ekstraktów roślinnych, na przykład:
- z bluszczu pospolitego,
- z ruszczyka kolczastego,
- z bylicy bożego drzewka.
Składniki te pozytywnie wpływają na skórę z rozstępami, pobudzają ją do odnowy, odżywiają i koją. Mają też pozytywny wpływ na mikrokrążenie, a lepiej ukrwiona tkanka sprawniej się przebudowuje.
Ponadto w Lanimes nie znajdziemy szkodliwych składników powszechnie dodawanych do kosmetyków na rozstępy ani parafiny czy silikonów, które tylko tuszują problemy ze skórą.
Używałam w ciąży naturalnego olejku na rozstępy, niestety skłonności genetyczne zwyciężyły i w niektórych miejscach moja skóra popękała. Przywróciłam ją do dobrego stanu za pomocą kremu Lanimes. Rozstępy znikły, do tego skóra stała się jędrniejsza i bardziej nawilżona – pisze pani Ania z Łodzi
Podsumowanie
Olejek przeciw rozstępom może okazać się skuteczną pomocą w walce z rozstępami. Wybór olejków jest całkiem bogaty, warto skorzystać z takich, jak chociażby olej kokosowy, olej grejpfrutowy czy olej ze słodkich migdałów. Zaletą naturalnych olejków jest z reguły ich bezpieczeństwo dla kobiet w ciąży, chociaż decyzję o stosowaniu każdego preparatu warto omówić z lekarzem. Najlepsze efekty w usuwaniu rozstępów daje połączenie olejku i kremu. Warunkiem ich skuteczności jest też systematyczne ich stosowanie.
FAQ – olejek na rozstępy
1. Olejek na rozstępy czy krem – co wybrać?
Możemy stosować je równocześnie, np. krem rano, a olejek na rozstępy wieczorem. Przed zakupem zapoznajmy się ze składem interesujących nas produktów. Pamiętajmy, że najwartościowsze opierają się na składnikach naturalnych (np. krem Lanimes). Oliwka na rozstępy w ciąży będzie dobrym wyborem, pod warunkiem, że nie zawiera szkodliwych lub zbędnych dodatków, np. silikonów, PEG-ów, BHT.
2. Jak stosować olejek przeciw rozstępom oraz inne kosmetyki?
Olejek przeciwko rozstępom, podobnie jak kremy i balsamy o naturalnych składach, powinien być wcierany w skórę rano i wieczorem, każdego dnia. Doskonale byłoby wykonać przy tym delikatny masaż, który pobudzi mikrokrążenie skórne. Bardzo ważne jest również to, aby kosmetyki na rozstępy były aplikowane zawsze na oczyszczoną skórę.
3. Kiedy krem lub olejek na rozstępy zacznie działać?
Większość osób stosujących balsam czy olejek przeciw rozstępom oczekuje szybkich rezultatów. Musimy jednak pamiętać, aby uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty pojawią się nie wcześniej jak po kilku tygodniach regularnego używania wybranego przez nas preparatu.
4. Gdzie kupimy dobry olejek na rozstępy?
Dobrej jakości naturalny olejek na rozstępy kupimy przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi kosmetykami. Możemy zapytać o niego również w niektórych aptekach i drogeriach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.
LANIMES
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE KUP TERAZ
Bibliografia
1. Kroumpouzos G., Cohen L.M.: Dermatoses of pregnancy. J Am Acad Dermatol 2001.
2. Vaughan Jones S.A., Black M.M.: Pregnancy dermatoses. J Am Acad Derm 1999.
3. Zegarska B., Woźniak M.: Wpływ estrogenów na zmiany zachodzące w skórze. 2007.
4. Górkiewicz-Petkow A.: Trądzik różowaty – etiopatogeneza i leczenie. Przegl. Dermatol 2007.
5. Huber J.C.: Individuelle Hormonersatzterapie. Uni-Med. Verlag AG, Bremen 2002.
Komentarze
Mikka - 2024-09-19 20:03:07
Ano daje :) Do masażu świetnie się go wykorzystuje. Poza tym tak czy inaczej nakładam serum, bo jednak olejek na rozstępy nie jest aż tak mocno skoncentrowany.
Natalia - 2024-06-30 12:26:54
olejek na rozstępy serio cokolwiek daje? tak serio?