Kwas migdałowy na rozstępy – czy działa?
Strona główna » Blog » Kwas migdałowy na rozstępy – czy działa?
Kwas migdałowy na rozstępy przychodzi z pomocą każdej przedstawicielce płci pięknej. Zanim jednak po niego sięgniemy, dowiedzmy się jakie właściwości posiada i w jaki konkretnie sposób może nam pomóc w walce z uciążliwymi ubytkami w skórze przypominającymi tygrysie pręgi.
Kwas migdałowy na rozstępy – jak działa?
Kwas migdałowy na rozstępy charakteryzuje się dość wszechstronnymi właściwościami. Bardzo dobrze się składa, bo walka z tym problemem powinna być wielotorowa. Przede wszystkim, kwas ten wykazuje działanie rozjaśniające. Pozwala zatem na wyrównanie kolorytu skóry. Nie można odmówić mu również właściwości ujędrniających oraz silnie nawilżających. Dzięki temu, w skórze zachodzą silne procesy naprawcze, co pozytywnie przekłada się na walkę z rozstępami. Kwas ten zmniejsza również prawdopodobieństwo pojawienia się nowych rozstępów.
Sprawdź jakie istnieją sposoby na rozstępy
Kwas migdałowy na rozstępy – jak go stosować?
Kwas migdałowy na rozstępy możemy znaleźć zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Jego stosowanie jest bardzo proste, gdyż najczęściej znajduje się on w opakowaniu umożliwiającym wygodną aplikację. Kwas migdałowy na rozstępy należy stosować wyłącznie na te partie ciała, na których pojawiają się ubytki w skórze.
Najczęściej są to:
- uda
- brzuch
- pośladki
- przedramiona
Kwas migdałowy na rozstępy musi być stosowany z rozwagą. Nie należy przesadzać z jego ilością, bo można sobie zaszkodzić zamiast pomóc. Warto zatem przestrzegać zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu kwasu.
LANIMES
KOMPLEKSOWE SERUM NA PRZYCZYNY POWSTAWANIA ROZSTĘPÓWKUP TERAZ
Kwas migdałowy na rozstępy – jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?
Kwas migdałowy na rozstępy jest w stanie przynieść pozytywne efekty już po około trzech tygodniach systematycznego stosowania. U niektórych mogą się one pojawić nieco wcześniej niż u innych. Może mieć na to wpływ stopień zaawansowania problemu. Będzie można liczyć na spłycenie rozstępów, jak również na wyrównanie kolorytu naskórka. Ciało stanie się także jędrniejsze i przyjemniejsze w dotyku.
Kwas migdałowy na rozstępy – przeciwwskazania
Kwas migdałowy na rozstępy jest bardzo skuteczny, ale nie może być stosowany zawsze i przez każdego. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do uwzględnienia go w swojej pielęgnacji. Należą do nich między innymi ciąża oraz okres karmienia piersią. Z zabiegu tego nie będą mogły skorzystać także osoby, które posiadają jakieś rany w obszarze poddawanym działaniu kwasu migdałowego. Przeciwwskazaniem do korzystania z tego produktu będzie również problem z pękającymi naczynkami krwionośnymi. Wreszcie, alternatywy dla kwasu migdałowego będą musiały poszukać osoby posiadające alergię bądź nadwrażliwość na ten składnik. Na szczęście, niektóre z przeciwwskazań mogą przeminąć. Oznacza to, że po ich ustąpieniu, najprawdopodobniej będzie można skorzystać z dobroczynnego wpływu kwasu migdałowego.
Podsumowując, dość jednoznacznie można stwierdzić, że kwas migdałowy na rozstępy może pomóc. Należy jednak stosować go z należytą regularnością, aby można było mówić o pozytywnych efektach w postaci rozjaśnienia rozstępów. Wskazana jest również cierpliwość, bo efekty nie będą zauważalne po pierwszym zastosowaniu kwasu.
Bibliografia:
1. M. Jastrzębska-Więsek i in., Współczesne możliwości terapii rozstępów, „Farmakologia Kliniczna”, nr 74 (7) 2018.
2. W. Faruga-Lewicka, Wybrane terapie rozstępów wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, „Kosmetologia Estetyczna”, nr 10 (1) 2021
3. P. K. Tuszyński, Leki i ciąża. Bezpieczna farmakoterapia i suplementacja kobiety w ciąży, Wydawnictwo Farmaceutyczne, Kraków 2020.
Komentarze
Olka - 2024-09-21 16:10:24
Muszę spróbować :O
emilia z. - 2024-09-15 23:08:47
próbuję już dłuższy czas nakładać kwas migdałowy na rozstępy i super są efekty. jestem w szoku :D
Azelia - 2024-08-06 21:44:40
Zaczęłam używać kwas migdałowy na twarz, ale w niskim stężeniu. Na rozstępy nie próbowałam, ale ma okazje to sprawdzę.